NALEWKA Z CZERWONYCH DAKTYLI DA ZAO

NALEWKA Z CZERWONYCH DAKTYLI DA ZAO

Odbudowa krwi jest nieustanną pracą naszego organizmu. Kobiety są szczególnie narażone na jej utratę i dlatego bardzo powinny dbać o pożywienie, które wspomagać będzie jej odbudowę.

Medycyna chińska klasyfikuje wino czerwone jako należące do przemiany ognia (podobnie jak serce i krwiobieg), zaś daktyle do przemiany ziemi (podobnie jak żołądek i śledziona). Dzięki połączeniu obu tych składników otrzymujemy środek oddziałujący bardzo korzystnie na krwiobieg i śledzionę. Śledziona w medycynie chińskiej utożsamiana jest z jakością krwi i poziomem energii życiowej chi.

Nalewka z daktyli i czerwonego wina jest na pewno bardzo smaczna, ale zgodnie z ujęciem tradycyjnej medycyny chińskiej jest także  bardzo zdrowa i korzystna dla naszego organizmu. Chociaż daktyle same w sobie są wartościowym i odżywczym pokarmem (zawierają witaminy A, C, B1, B2 i PP, potas, żelazo, magnez i fosfor
oraz działające przeciwzapalnie salicylany), to w tym przypadku osiąga się unikalne i specyficzne właściwości poprzez ich połączenie z czerwonym winem.

Nalewkę należy spożywać w godzinach wieczornych: 19.00-23.00, ponieważ właśnie wtedy narządy związane z przemianą ziemi (żołądek i śledziona mają swoje minimum aktywności, a zatem wpływ czynników wzmacniających te narządy będzie wówczas największy.

Czas przygotowania nalewki:

  • min. 14 dni

Składniki:

  • 250g daktyli Da Zao (do kupienia tu:)
  • butelka czerwonego wytrawnego wina – najlepiej bez siarczanów

 

Daktyle Da Zao (czerwone chińskie daktyle) wkładamy do większego, zakręconego słoja i zalewamy butelką czerwonego wytrawnego wina. Zostawiamy w ciemnym i chłodnym miejscu. Od czasu do czasu mieszamy. Po minimum 14 dniach zlewamy wino. Daktyli nie wyrzucamy, można jeść 🙂 Wino pijemy codziennie, w małych ilościach, możemy użyć w tym celu kieliszka do wódki,  stosując zasadę “co za dużo to nie zdrowo”.

Na zdrowie!

 

 

Drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *